NA NATJEČAJU MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA 19.000,00 KUNA ODOBRENO OŠ IVANE BRLIĆ – MAŽURANIĆ OGULIN

Autor: Mirjana Lesić, 14. 12. 2021.

Početkom rujna 2021. godine Anđelka Salopek, ravnateljica OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin prijavila je školu  na natječaj po pozivu Ministarstva znanosti i obrazovanja za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2021./2022.

OŠ Ivane Brlić – Mažuranić odobren je traženi iznos, ukupno 19.000,00 kn što će uvelike pomoći da se ponovo oslikaju zidovi u školi nakon izmjene elektroinstalacija u matičnoj školi kako bi učenici ove škole imali „Bajku u školi“.

Svrha poziva bila je financijski poduprijeti provedbu projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2021./2022. radi zadovoljavanja različitih potreba učenika, a u skladu s njihovim sklonostima, sposobnostima i interesima te poticanje razvoja dodatnih specifičnih oblika potpore učenicima.

Na ovaj poziv osnovne i srednje škole te učenički domovi mogli su prijaviti projekte u sklopu izvannastavnih aktivnosti s ciljem razvoja učeničkih kompetencija, vještina, kreativnosti, samopouzdanja, asertivnosti te za izradu multidisciplinarnih programa rada za učenike, osmišljavanje i implementaciju novih metoda i oblika rada s učenicima, osmišljavanje i provedbu istraživačkih projekata i projektnih zadataka, osiguranje e-učenja i korištenja tehnologije koji omogućavaju pristup izvorima specifičnog znanja za učenike, suradnju odgojno-obrazovnih ustanova sa znanstvenim institucijama, istraživačkim centrima, javnim ustanovama i drugim pravnim i fizičkim subjektima koji ispunjavaju uvjete za rad s učenicima (npr. udrugama) i za unaprjeđenje mentorskoga rada učitelja, nastavnika i stručnih suradnika s učenicima.

Projekti u sklopu izvannastavnih aktivnosti mogu se provoditi tijekom školske godine 2021./2022.

Svaka škola ili učenički dom mogli su prijaviti jedan projekt na propisanome obrascu, a najviši zatraženi iznos za financiranje može biti do 20.000,00 kn.

Ukupni zatraženi iznos treba se rasporediti za materijalne troškove za provedbu izvannastavnih aktivnosti i edukaciju učitelja, nastavnika i stručnih suradnika škole ili učeničkog doma te zaostale troškove povezane s provedbom izvannastavnih aktivnosti, a honorari i dnevnice nisu prihvatljivi dio troškova.

Čestitamo OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin na dobivenim sredstvima, koje će, uopće ne sumnjamo, pametno utrošiti i edukacije, stvaralaštvo i kreativnost učenika i učitelja.

RAVNATELJICA:

Anđelka Salopek, mag. prim. educ.