OBAVIJEST O POČETKU RADA NA DALJINU

Autor: Danko Bertović, 14. 3. 2020.

Jučer je Vlada donijela odluku da neće biti nastave u školama, na visokim učilištima, a niti vrtići neće raditi u redovitom opsegu (Odluka Vlade: https://vlada.gov.hr/sjednice/212-telefonska-sjednica-vlade-republike-hrvatske/28985). Zaposleni trebaju biti na svojim radnim mjestima u opsegu i terminu kako to odredi ravnatelj koji je odgovoran za dobro funkcioniranje škole i u ovim izmijenjenim okolnostima. Zaposlenike treba razmjestiti po aktivima u prazne učionice.

Cilj je da se do srijede uspostavi funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

U ponedjeljak će svi učenici OŠ i maturanti imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji:

• Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem
  • Viši razredi osnovne i maturanti na Sportskoj televiziji
  • Prva tri razreda SŠ neće pratiti preko TV, nego će materijale imati online i u virtualnim učionicama.

Sve ostale škole u ponedjeljak do 12 sati imaju rok za uspostavu komunikacijskih kanala. U ponedjeljak razrednici trebaju testirati virtualne razrede, u utorak predmetni nastavnici testiraju virtualne razrede, a od srijede počinje nastava u virtualnom razredu za sve škole.

DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

Učenici koji su u školi

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

Učitelji

Obavijestiti roditelje ranije (nedjelja) kada je termin prikazivanja za njihov razred.

Od srijede roditeljima slati materijale za vježbanje.

Ako je termin za prikazivanje Škole na Trećem tijekom boravka u školi osigurati da djeca gledaju, inače aktivnosti kao u produženom boravku.

Roditelji

Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi (slično kao kod štrajka). Pratiti upute učitelja.

5. do 8. razred

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

U ponedjeljak razrednici testiraju virtualnu učionicu s učenicima, u utorak i predmetni nastavnici.

Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni nastavnici daju aktivnosti i zadatke.

Roditelji - Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

1 do 3. razred srednje škole

Učenici

U ponedjeljak trebaju pogledati snimljene online materijale prema rasporedu o čemu će ih obavijestiti razrednik.

U utorak također gledaju snimljene materijale i testiraju razrede s predmetnim nastavnicima.

Od srijede idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Ako ima poteškoća, zadatke mogu obaviti tijekom dana.

Nastavnici

Roditelji - Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Maturanti

RH (bez Istarske)

Učenici

idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Nastavnici

Roditelji - Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

maturanti

12.45.-14 h

MAT, HRV, GEO, ENG, NJEM

Na mrežnoj i facebook stranici škola će  objavljivati sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice.

Molimo roditelje i učenike za strpljenje dok se ne uspostave virtualne učionice za učenike 5. – 8. R. koje bi trebale profunkcionirati do srijede, 18.3.2020. godine.

Za daljnje informacije molimo roditelje i učenike da prate objave na web i facebook stranici škole.

Hvala na razumijevanju.

Ravnateljica:

Anđelka Salopek, mag. prim. educ.