ŠTO AKO…… bih mogao učiti o čemu god želim?

Autor: Danko Bertović, 29. 4. 2019.

Originalno, ideja potječe iz velikih i svjetski uspješnih tvrtki kao što je Google čiji zaposlenici su dobili 20% svojeg radnog vremena za rad na projektima koje sami osmisle. Ovaj sustav se pokazao iznimno uspješnim i rezultirao nekim od najboljih „proizvoda“ ovih tvrtki, kao što je Gmail.
20% Time projekt postao je sinonim za inovativnost te je usvojen globalno kao školski projekt
Genius Hour koji potiče učeničku znatiželju, snaži njihovu samostalnost i vježba je slobode izbora.
Genius Hour  ili  20% Time je projekt koji dozvoljava učenicima da istražuju i uče o temi koju sami odabiru.
Tijekom šk. god. 2018./2019. učenici šestih razreda OŠ Ivane Brlić Mažuranić  Ogulin su istraživali i prezentirali svoje izborne teme.

Neki su izradili plakate, a drugi su svoje rezultate prikazali prezentacijama na satu Prirode:

Prezentacije:

Tea Brozović: Psi

Valerija Cindrić: Ugostiteljstvo

Viktorija Salopek: Prvi djetetovi dani

Plakate naših učenika s temama po njihovom izboru izlažemo u holu sportske dvorane.