IZVANUČIONIČKA NASTAVA RIJEKA – CRIKVENICA

Autor: Danko Bertović, 3. 6. 2018.

U srijedu, 30.svibnja 2018.g. učenicii učiteljice  3.a i 3.b Matične škole ,3.r.  Područne škole  Kučinići , 1.,2.,3. i 4.r.  Područne škole  Jasenak, 2. i 3.r. Područne škole Drežnica imali su izvanučioničku nastavu  i  posjetili primorski kraj  naše domovine . Proširili smo  znanja o primorskom zavičaju, upoznali djelatnosti ljudi primorskog kraja (festival mora i pomorstva Fiumare na Korzu, luka Rijeka, riječka tržnica), usvojili  nova znanja o Jadranskom moru i njegovom živom  svijetu ( Aquarium  Crikvenica ), plivali, igrali se, smijali, pjevali,... Učenici i  učiteljice  uživali su u prepoznatljivom lokalnom identitetu Kvarnerskog  zaljeva, kroz njegovanje pomorske, ribarske i brodograditeljske baštine te njegovim usklađivanjem sa turizmom.

učenici i  učiteljice