ZDRAVI ZUBI ZA ZDRAV ŽIVOT

Autor: Danko Bertović, 29. 10. 2017.

Tijekom mjeseca listopada, doktori dentalne medicine iz Doma zdravlja Ogulin, održali su predavanja kako bi učenike od 1. do 4.r.  upoznali i potaknuli  na održavanja oralne higijene. Cilj projekta  “Zdravi zubi za zdrav život” jest privlačenje pažnje javnosti na značaj zdravlja usta i zubi kao važne komponente općeg zdravlja. Učenici su informirani o metodama čišćenja zubi i pravilnoj tehnici održavanja oralnog zdravlja. Projekt  je zamišljen kao kratka prezentacija čišćenja zubi te demonstracija na modelima kako pravilno održavati oralnu higijenu. Tijekom trajanja projekta održano je i predavanje za roditelje.