Proljeće i vode u zavičaju

Autor: Danko Bertović, 22. 3. 2017.

Učenici drugih razreda naše škole prošetali su do jezera Bukovnik, pozdravili prvi dan proljeća i istaknuli važnost voda povodom Svjetskog dana voda, 22.3. koji se ove godine obilježava pod geslom „Voda za gradove“(Državni zavod za zaštitu prirode).

Djelatnik HE Gojak, Franov tata, Davor Mlinac na zanimljiv način objasnio je učenicima kako funkcionira brana na umjetnom jezeru Bukovnik kojoj je namjena upravljanje (regulacija) vodnog toka radi učinkovitije obrane od poplava i korištenja vode za vodoopskrbunatapanje, proizvodnju električne energije u Hidroelektrani Gojak. Jezero Bukovnik udaljeno je 2 km od središta našeg grada. Vidjeli smo kako se znanjem može iskoristiti voda, rijeka Dobra. Promatrali smo, istraživali i uživali u lijepom proljetnom danu, u našoj izvanučioničkoj nastavi.

Učiteljica Jasmina Prerad