Mali sakupljači ljekovitog bilja

Autor: Danko Bertović, 7. 11. 2016.

Prisjetimo se sunčanih dana listopada kad smo se divili jesenskom šarenilu boja i druženja u prirodi.
    Sakupljamo glog, ljekovite bobice koje unatoč kiši i vjetru čvrsto stoje na svojim krhkim grančicama.
    Raste uz rub šume i po livadama. Sjajan je lijek za srce. Dobro je došao i osobama koje imaju problem
    s krvnim tlakom.Pomaže kod umora, vrtoglavice, lošeg sna i teškog disanja. Treba ga trošiti umjereno.

To znaju i mali sakupljači ljekovitog bilja iz 3. razreda PŠ Kučinići koji uživaju u prekrasnoj prirodi i  čistom okolišu svog zavičaja. Uče i razmjenjuju znanja o ljekovitom bilju.

Ingrid Sabljak , 3. razred PŠ Kučinići