POTPISIVANJE UGOVORA ZA PILOT PROJEKT „e – Škole“

Autor: Danko Bertović, 15. 7. 2016.

U petak, 15. srpnja 2016. godine s početkom u 11 sati održat će se svečano potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020., Europskog fonda za regionalni razvoj.

Ugovor će potpisati ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Tomislav Tolušić, ravnatelj Sredisnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije Tomislav Petrić i ravnatelj CARNeta Zvonimir Stanić.

Vrijednost Ugovora koji će se potpisati za ovaj dio projekta iznosi 227.870.763,02 kune, od čega se 85% iznosa financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a preostalih 15% predstavlja nacionalno sufinanciranje. Sredstva su namijenjena osiguranju IKT infrastrukture i opreme za škole i pružanju raznorodnih e-usluga pomoću kojih će se nastavni, poslovni i administrativni procesi u OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin te u ostalim „pilot – školama“ učiniti efikasnijim i transparentnijim.