POSJET NASTAVI, IVANINOJ KUĆI BAJKE I ZAVIČAJNOM MUZEJU OGULIN

Autor: Danko Bertović, 10. 4. 2016.

U četvrtak, 7. travnja 2016.g. francuski prijatelji pratili su nastavu i poučavanje učitelja u našoj školi. Posjetili su satove Engleskog jezika kod učiteljica Marine Turudić i Renate Hasan, Likovnu radionicu kod učiteljice Adriane Vukelja, sat Matematike kod profesorice Tihane salopek, sat Fizike kod profesorice Suzane Ninković, sat TZK kod profesora Vilka Sušnja i radionicu na satu Tehničke kulture kod profesora Nikole Božičevića.

Budući da je i sam posjet učenika iz Francuske rezultat potpisivanja Povelje u prijateljstvu između Grada Ogulina i francuskog Gignaca u travnju 2013., francuske prijatelje došao je pozdraviti i gradonačelnik Ogulina g. Jure Turković. Gradonačelnik se obratio prisutnima zaželjevši gostima  ugodan boravak u Ogulinu i Hrvatskoj pohvalivši suradnju naše i francuske škole.

Naši gosti, učenici iz Gignaca i njihove nastavnice Christine Berna, Amalia i Charlotte Vian, ističu oduševljenje dosad viđenim ljepotama i gostoprimstvom učenika i djelatnika Škole.

Nakon zajedničkog ručka, gosti iz Francuske i naši učenici posjetili su Ivaninu kuću bajke i Zavičajni muzej Ogulin uz stručno vodstvo. Zahvaljujemo Ankici Puškarić, ravnateljici Ivanine kuće bajki  i Nikolini Luketić Delija, ravnateljici Pučko otvorenog učilišta Ogulinna donaciji ulaznica za naše i francuske učenike dok profesoru Abramoviću zahvaljujemo na prevođenju s hrvatskog jezika na francuski jezik. U večernjim satima, od 19 – 21 sat, učenici su se zabavili uz disco-večer u prostoru Školske športske dvorane. Kroz sve programe naše goste će, uz učiteljice Marinu Turudić i Renatu Hasan, pratiti i učiteljica engleskoga jezika Jasmina Salopek Smolčić kao i ravnateljica Škole Anđelka Salopek.