LINO VIŠEBOJAC

Autor: Danko Bertović, 20. 3. 2016.

Naša je škola kao predstavnik za Karlovačku županiju u četvrtak 17. ožujka 2016. g. organizirala tradicionalno i među djecom omiljeno sportsko natjecanje Lino višebojac.

To je natjecanje zajednički projekt Podravke i Sportskih novosti, a svake se godine kroz natjecanja u školama izluče najbolji sportaši među djecom koji potom sudjeluju u finalnome natjecanju. Pobjednici  natjecanja imaju mogućnost odabira sportskoga događaja u svijetu kojemu žele prisustvovati.

Učenici naše škole tjednima su se pripremali za ovaj događaj učeći himnu Lino višebojac, pripremajući navijačke rekvizite i osmišljavajući zanimljive slogane kojima podržavaju predstavnike svojih razreda. Usto, mogli su se ogledati u likovnome izrazu te u literarnim radovima na temu Svijet po mom.

Na sam dan natjecanja dvoranu su ispunili raspoloženi učenici u crveno-bijelim kombinacijama odjeće, a nastavnici Tjelesne i zdravstvene kulture bili su spremni  za pomoć u različitim disciplinama natjecanja. Uzavrelu atmosferu nakratko su svojim obraćanjem prisutnima prekinuli  pročelnik Upravnog odjela prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu, šport i informiranje Karlovačke županije g. Željko Šančić te ravnateljica Škole gđa Anđelka Salopek, potom je natjecanje započelo.

Najprije su se natjecali učenici viših razreda u različitim disciplinama: skoku udalj s mjesta i sprintom na 30 m, izvođenju slobodnih bacanja u košarci, izvođenju  kaznenoga udarca u nogometu i rukometu , potezanju užeta, štafeti trčanjem i skakanjem u vrećama. Sve ove discipline pratili su i pomagali u njihovu provođenju gosti – nogometaši  NK Lokomotive Marko Kolar, Ivan Fiolić i Fran Karačić. Nakon natjecanja u svim disciplinama najbolje sportske rezultate ostvarili su učenici Luka Bartolović i Adrijana Grdić.

Potom su uslijedila natjecanja za mlađe učenike koji su također pokazali veliku srčanost i spretnost, a upravo su učenici III. a i III. b razreda osvojili i nagradu za najbolje osmišljene navijačke rekvizite.

U literarnom se izrazu ponovno istakao učenik Ilija Maravić koji je također nagrađen za najbolji literarni rad.

Lino višebojac odlično je prihvaćen i ostvaren u natjecanju koje će učenici dugo pamtiti zbog atmosfere zajedništva, veselja i pravednoga sportskog nadmetanja, dok našim finalistima želimo mnogo uspjeha na sljedećem nadmetanju!

Novinarska družina