POKAZALI SVU SVOJU MAŠTU I KREATIVNOST

Autor: Danko Bertović, 16. 2. 2016.

Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin je u utorak, 9. veljače 2016. godine bila domaćin Područnog susreta Lidrano 2016. Godine koji se održao u Maloj Sali Pučko otvorenog učilišta Ogulin. Područni susret u literarnim i novinarskim radovima, dramskim, scenskim i lutkarskim izvedbama i ovaj put je okupio preko 130 učenika i njihovih mentora i to najbolje učenike Prve osnovne škole, OŠ Plaški, OŠ Josipdol i OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin. Prikazana su šesnaest pojedinačna i skupna scenska nastupa, pet samostalnih novinarskih radova, jedna radio emisija i jedanaest literarnih radova te jedan školski list koji direktno ide na Županijsku smotru.

Učenici ogulinskih osnovnih škola pokazali su svu svoju maštu i kreativnost, a brojni okupljeni građani, učenici i njihovi mentori nagradili su ih zasluženim pljeskom.

Iako čestitke zaslužuju svi sudionici, za Županijski susret  Lidrano 2016. predloženi su slijedeći radovi: u konkurenciji novinarskih radova to je rad Nikol Mišić iz OŠ Ivane Brlić - Mažuranić„Od bakinih srebrnjaka do alpinističke zbirke“ mentorice Nataše Možgon, literarni rad Stele Zajc iz OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin „Nastavnik Dalibor Žanić naš akcijski junak (intervju) mentorice Nataše Možgon, literarni rad Veronike Vučić iz Prve osnovne škole „Ljepote i zanimljivosti ogulinskog podzemlja“, od školskih listova ide Školski list „Regoč“, list učenika OŠ Ivane Brlić – Mažuranić urednice Morene Lutz, a  mentorice Nataše Možgon te radio emisija OŠ Ivane Brlić – Mažuranić „Move week _ Tjedan kretanja“ novinara Anđela Kirasića, snimatelja Svena Blaškovića, a mentorica je Ivanke Kirasić.

Od literarnih radova na Županijsku smotru upućuje se rad Ilije Maravića, učenika OŠ Ivane Brlić – Mažuranić, PŠ Drežnica „Divim ti se“mentorice Ane Musulin, zatim rad Melani Francetić, učenice Prve osnovne škole, PŠ Zagorje „Sklonidba po čovjeku“ mentorice Andreje Popović i literarni rad  Tomislava Kovačića, učenika Prve osnovne škole „Inspiracija“ mentorice Milke Tatalović.

Kad je riječ o pojedinačnim dramsko-scenskim izvedbama, na Županijski susret Lidrano upućuje se Marija Magdalena Sabljak, učenica Osnovne škole Plaški s recitacijom Vladimira Kovačića „Hvaljen Isus, moja stara bako“mentorice Nikoline Ožanić, Lana Puškarić, učenica OŠ Ivane Brlić – Mažuranić s recitacijom Miroslava Slavka Mađera „I opet kiša“ mentorice Suzane Kovačević i Melania Hižar, učenica Prve osnovne škole s recitacijom Vanje Radauša „Zaplakao sam negdje u noći“ mentorice Milke Tatalović.

U konkurenciji skupnih dramsko – scenskih izvedbi Povjerenstvo u sastavu Ana Musulin, Đurđa Špehar i Slavica Modrušan odlučilo je jednoglasno da će ogulinske škole na Županijskoj smotri u Zorin domu u Karlovcu predstavljati izvedba učenika Prve osnovne škole „Pipi u školi“ mentorice Vesne Pešut Vuković, zatim skupna izvedba učenika OŠ Ivane Brlić – Mažuranić „Osveta Carevne – ulomak iz Sunce Djever i Neva Nevičica“ mentorice Glorije Domitrović i skupna izvedba učenika OŠ Ivane Brlić – Mažuranić „Kako (pre)odgojiti roditelje“ mentorice Ivane Stipetić.

Na ovogodišnjem Područnom susretu Lidrano 2016. sudjelovalo je oko 130 učenika ogulinskih osnovnih škola. Tu su i njihovi mentori koji svake godine ulažu svoju nesebičnu ljubav, zalaganje i trud kako bi što više potaknuli svoje učenike na stvaralaštvo i otkrili njihovu nadarenost.

Samo marljivi i predani učitelji znaju da je oaza djetinjstva velika, šarena i topla pa stoga pružaju svojim učenicima ono najvažnije, korijene i krila na kojima učenici mogu letjeti slobodno kao ptice i pričati o svim vrednotama i ljepotama kojima su ih naučili njihovi učitelji.

ANĐELKA SALOPEK, ravnateljica OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Ogulin