Treća večer matematike

Autor: Neven Perić, 3. 12. 2015.

U četvrtak je u našoj školi po treći put održana Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva na koju je došlo preko sto učenika i njihovih roditelja. Veliki odaziv pozitivan je pokazatelj u popularizaciji matematike na nivou grada Ogulina. Takozvani radni centri bili su organizirani u četiri učionice za djecu od trećeg do osmog razreda. Cilj je na taj način učiniti matematiku pristupačnijom, osvijestiti njenu široku primjenu i potrebu, osnažiti svijest za njenim dubljim proučavanjem i nadasve prikazati kako se ona može približiti odraslima i djeci na zabavan i zanimljiv način.

Sudionici su se okupili u 17 sati, a počelo se uz note učenika glazbene škole Ane Angelov, Brune Badanjka, Mateja Blaškovića, Ivana Hasana i Gabrijele Puškarić. Vrijedni volonteri su nas upoznali s citatima velikih matematičara i filozofa, a nakon njih se prisutnima obratila nastavnica Marica Županić zaželjevši im dobrodošlicu. Poseban pozdrav je i ove godine upućen nastavnicama u mirovini: Jasni Višnjić i Štefici Šlat.

Ravnateljica škole, gospođa Anđelka Salopek izrazila je zadovoljstvo što je osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić i ove godine uključena u projekt Matematički znanstveni izazovi, a pored toga, od 3. do 10. siječnja 2016. godine ustupit ćemo prostor škole za Zimsku školu matematike u organizaciji Udruge mladih nadarenih matematičara „Marin Getaldić“, što je još jedan doprinos u populariziranju „kraljice znanosti“.

Učenici i roditelji obilazili su radionice, međusobno se nadmetali u što bržem razmišljanju, računanju i zaključivanju, a nastavno gradivo osvježili i proširili nekim novim saznanjima. Druženje je potrajalo do 19 sati.