Sjeverna Dalmacija - Škola u prirodi učenika 4. razreda Matične škole i Područne škole Kučinići

Autor: Danko Bertović, 1. 6. 2015.

Svi učenici četvrtih razreda ( 60 učenica i učenika ) naše škole sa svojim  razrednim učiteljicama i učiteljem plivanja krenuli su 25.svibnja 2015. g. u istraživanje, upoznavanje i otkrivanje prekrasnih zanimljivosti i posebnosti Sjeverne Dalmacije.  Naša škola u prirodi trajala je do 28.svibnja 2015.g. Krenuli smo u 8,15 sati ispred naše škole u organizaciji Putničke agencije Punim jedrima iz Zagreba

Veseli i puni iščekivanja, vozili smo se kroz kišovitu i maglovitu Liku a dočekala nas je suncem obasjana  Sjeverna Dalmacija i najstariji hrvatski kraljevski grad Nin. Nakon razgledavanja grada uz stručno vodstvo oduševila nas je Solana Nin i njezina proizvodnja soli na tradicionalan i prirodno ekološki način koristeći pri tom energiju Sunca i vjetra. Put smo nastavili do Svetog Filipa i Jakova i našeg hotela Albe gdje smo se i smjestili.  Drugi dan smo nastavili našu pustolovinu  u Šibeniku, posjetili smo Sokolarski centar i Nacionalni park Krku.  Oduševili smo se kupanjem u  zatvorenim bazenima Sportskog centra Višnjik u Zadru. Treći dan obilježila je panoramska vožnja brodom Pašmanskim kanalom ,kupanje u bazenima Višnjik gdje smo imali i natjecanje u plivanju.  Imali smo još natjecateljskih aktivnosti u nogometu i graničaru. Naše istraživanje i upoznavanje nastavili smo i četvrti dan uz stručno vodstvo kroz Zadar i Zračnu luku Zadar u Zemuniku Donjem. Oduševljeni, nakon obilnog ručka i odmora hrabro smo zaplivali u našem prekrasnom, čistom Jadranu. Zadovoljni i veseli krenuli smo preko Velebita do Smiljana i Memorijalnog centra Nikola Tesla. Nakon obilaska Centra i  igre na HI TEC dječjem igralištu uputili smo se kući i stigli oko  20 sati  živi, zdravi, veseli, raspjevani i nasmijani.

Svaki dan je bio u potpunosti ispunjen zanimljivostima, plivanjem, sladoledom, veselim druženjem i stručnim vodstvom naših pratitelja, stručnih vodiča i učiteljica. Upoznali smo prirodno zemljopisna obilježja, naselja, gospodarske djelatnosti , kulturno povijesne znamenitosti i prirodne posebnosti primorskog kraja  naše domovine ali  i lički  zavičaj Nikole Tesle.

Svima nam je bila posebna  čast biti dio pobjedničkog tima Škole u prirodi učenika četvrtih razreda i njihovih učiteljica Irene, Milice, Jasmine i  Gordane .

učenici i učiteljice 4.r.